86% громадян Франції підтримують повернення строкової служби, понад половина – за обов’язкову

У Франції 86% громадян виступають за відновлення військової служби за призовом, яка була остаточно скасована у 2001 році.

Про це свідчить опитування Ipsos, проведене на замовлення видання Le Parisien.

Зокрема, 53% респондентів підтримують обов’язкову службу, але лише 32% з них вважають, що вона має поширюватися й на жінок.

Ще 33% опитаних віддали б перевагу добровільній службі.

Молодь до 35 років виявила найменшу підтримку ідеї відновлення військової служби: хоча 78% у принципі схвалюють її повернення, лише 41% вважають, що вона має бути обов’язковою.

Щодо гендерного розподілу думок, 39% чоловіків підтримують обов’язкову службу для всіх, тоді як серед жінок таких лише 26%.

Водночас 24% жінок виступають за обов’язкову службу лише для чоловіків, порівняно з 19% чоловіків, які дотримуються такої ж позиції.

Франція скасувала обов’язкову військову службу у 2001 році, ставши однією з перших великих європейських країн, що перейшла на повністю професійну армію.

Повернення строкової служби у Європі

Після початку повномасштабної російсько-української війни європейські країни почали переглядати свою військову політику, зокрема питання відновлення строкової служби.

Однією з перших її повернула Латвія, ухваливши відповідне рішення у квітні 2023 року. У 2024 році перші призовники розпочали службу, яка передбачає 11-місячний військовий вишкіл для чоловіків віком 18–27 років.

Литва, яка ще у 2015 році частково відновила призов через зростання загрози з боку Росії, у грудні 2023 року провела реформу, розширивши масштаби строкової служби та змінивши умови військової підготовки.

У 2024 році до цих змін долучилися Хорватія та Сербія, які оголосили про відновлення призову в серпні та вересні відповідно.

Паралельно з цими процесами активні дискусії про відновлення призову тривають у Німеччині та Польщі.

Німеччина, яка скасувала обов’язкову військову службу у 2011 році, стикається зі зростаючими загрозами та нестачею військових кадрів, що змушує уряд розглядати різні моделі повернення призову.

У Польщі ж впровадили експериментальні програми «Канікули з армією».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *