Дві третини українців не підтримують вибори до завершення війни

Серед тих, хто довіряє президенту України, а таких 60% серед всіх опитаних, лише 11% підтримали б такі вибори, не підтримали б -79%.

Дві третини (66%) українців негативно ставляться до ідеї проведення президентських чи парламентських загальнонаціональних виборів в Україні до завершення війни. Про це свідчать результати опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова.

Позитивно ставляться до проведення виборів менше чверті (22%) українців.

Згідно опитування, серед тих, хто довіряє президенту України, а таких 60% серед всіх опитаних, лише 11% підтримали б такі вибори, не підтримали б – 79%. Серед тих, хто не довіряє президенту, підтримка ідеї таких виборів хоча й вища (40,5%), однак відносна більшість (47%) з них також виступає проти проведення загальнонаціональних виборів в Україні під час війни. Меншою мірою підтримка ідеї проведення президентських та парламентських виборів до завершення війни залежить від рівня довіри до Верховної Ради: серед тих, хто їй довіряє, 11% підтримали б такі вибори (не підтримали б – 76%), а серед тих, хто їй не довіряє – відповідно 25% і 64%.

Також переважно негативно громадяни ставляться до ідеї проведення чергових місцевих виборів ще до завершення війни на тих територіях, де це дозволяє безпекова ситуація – позитивне ставлення висловили лише 25% опитаних, а негативне – 63%.

Зазначається, що негативне ставлення до виборів під час війни зумовлене тим, що відносна більшість (47%) громадян вважають, що такі вибори роз’єднають українське суспільство (лише 11% вважають, що вони згуртують суспільство, 28% – що ніяк не вплине).

Відносна більшість громадян (49%) вважають, що зміна влади під час війни перешкоджатиме перемозі у війні з РФ. Лише 13% дотримуються думки, що зміна влади сприятиме перемозі, а 20% – що ніяк не вплине.

Відповідаючи на запитання “Через який проміжок часу після завершення війни і воєнного стану можна буде проводити вибори?”, 36% респондентів, зазначають, що вибори президента України слід проводити одразу після завершення війни та скасування воєнного стану, 35% – через півроку після припинення воєнного стану, 16% – через рік, 2% – через два роки, 4% – пізніше.

Щодо виборів народних депутатів України, то 40% опитаних вважають, що ці вибори слід проводити одразу після завершення війни та скасування воєнного стану, 35% – через півроку після припинення воєнного стану, 14% – через рік, 1% – через два роки, 2% – пізніше.

28% українців вірять, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 47% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 10% – що Україна не здатна подолати існуючі проблеми. Найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022 – на початку 2023 р. (наприклад, у лютому-березні 2023 р. – відповідно 49%, 36% і 3%). А оцінки перед початком повномасштабної війни (у грудні 2021 року – відповідно 18%, 54% і 18%) були значно песимістичнішими.

Нагадаємо, на думку Володимира Зеленського, питання проведення виборів – це формат тиску на Україну, оскільки досі залишається незрозумілим, як вони мають проходити в зоні бойових дій та на окупованих територіях. Про це заявив президент Володимир Зеленський.

Також повідомлялося, що рейтинг президента України Володимира Зеленського зріс до 68%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *