В Україні випробували дальні FPV-дрони з оптоволоконним управлінням.
Про це повідомив державний кластер оборонних технологій Brave1.
Тестування, організоване Brave1 за підтримки заступника Головнокомандувача Збройних Сил України, бригадного генерала Андрія Лебеденка та Управління інноваційної діяльності ЗСУ, відбулося на спеціалізованому полігоні.
Понад 15 виробників БпЛА протестували свої розробки, подолавши маршрут із перешкодами завдовжки понад 20 км та імітуючи захід на ціль.
Результати демонструють значний прогрес: якщо раніше дальність польоту таких дронів не перевищувала 5-10 км, то тепер українські розробники представили рішення, здатні уражати цілі на відстані понад 20 км.
Це відкриває нові можливості для дальніх ударів, які раніше здійснювалися FPV-дронами з радіоуправлінням. Завдяки оптоволоконному зв’язку дрони можуть виконувати бойові завдання, залишаючись невразливими до радіоелектронних завад.
Крім того, відсутність радіовипромінювання унеможливлює їх виявлення засобами радіорозвідки, а оператори отримують високоякісне зображення і не мають впливу радіогоризонту.
У межах заходу також відбулися тестові заїзди семи виробників наземних роботизованих комплексів (НРК) на оптоволоконному управлінні.
«Оптоволокно — геймченджер у протистоянні зв’язку та радіоелектронної боротьби, бо надає стабільний зв’язок, на який не діють засоби РЕБ. Ми дуже зацікавлені в упровадженні оптоволокна, щоб наші НРК могли діяти на більших відстанях і допомагати нам нищити ворога ще ефективніше», — відзначив керівник служби роботизованих систем батальйону «Вовки Да Вінчі», капітан Олександр Ябчанка.
Наприкінці лютого стало відомо, що Сили безпілотних систем випробовують вітчизняні оптоволоконні модулі «Шовкопряд», які призначені для встановлення на повітряні, наземні та морські дрони.